Team Results:
1. Iowa Central - 171.5 - (10 qualifiers)
2. Ellsworth - 127 - (9 qualifiers)
3. Iowa Western - 119 - (10 qualifiers)
4. Iowa Lakes - 112.5 - (8 qualifiers)
5. NIACC - 104 - (8 qualifiers)
Individual Results:
Most Outstanding Wrestler - Dylan Racer, 157lbs - Iowa Central
Coach of the Year - Luke Moffitt - Iowa Central
125 Weight Class - (Click for Bracket)
1. Todd Small - Iowa Central
2. Justin Folley - Ellsworth
3. Brennen Doebel - NIACC
4. Emmanuel Brown - Iowa Western***
5. Brian Maas - Iowa Lakes***
133 Weight Class - (Click for Bracket)
1. Zak Hensley - Iowa Central
2. George Farmah - Iowa Lakes
3. Blake Walker - Ellsworth
4. Jamarius Jackson - NIACC***
5. D'Andre Brumfield - Iowa Western*
141 Weight Class - (Click for Bracket)
1. DeAndre Reed - Iowa Central
2. Austin Anderly - NIACC
3. Chase Clasen - Iowa Western
4. Tra Jones - Ellsworth***
5. Kylan Seats - Iowa Lakes
149 Weight Class - (Click for Bracket)
1. Brandon Murray - Iowa Central
2. Anthony Maia - Iowa Lakes
3. Chase Lemons - Iowa Western
4. Josh Adams - Ellsworth***
5. Jacob Niichel - NIACC
157 Weight Class - (Click for Bracket)
1. Dayton Racer - Iowa Central
2. Steven Lawrence - Ellsworth
3. Tell Ward - Iowa Western
4. Colby Winnett - NIACC***
5. Brady Brott - Iowa Lakes***
165 Weight Class - (Click for Bracket)
1. Tucker Black - NIACC
2. Andrew Tate - Iowa Lakes
3. Brady Vogel - Iowa Central
4. Cody Kingery - Iowa Western
5. Jaycie Rudd - Ellsworth
174 Weight Class - (Click for Bracket)
1. Antrez Clagon - Iowa Central
2. Jordan Gundrum - Ellsworth
3. Timothy Barr - Iowa Western
4. Ryan Faught - NIACC***
5. Eric Vigo - Iowa Lakes
184 Weight Class - (Click for Bracket)
1. Danny Bush - Iowa Central
2. Preston Lauterbach - Iowa Western
3. Isaiah Cox - Iowa Lakes
4. Jaylen Lee - NIACC***
5. Anthony Collins - Ellsworth***
197 Weight Class - (Click for Bracket)
1. Timothy Young - Ellsworth
2. Christian Dulaney - Iowa Lakes
3. Seth Ham - Iowa Western
4. Kendrick Jones - Iowa Central***
5. Luke Erickson - NIACC
285 Weight Class - (Click for Bracket)
1. Thomas Petersen - Iowa Central
2. Mario Pena - NIACC
3. Gary Whitaker - Ellsworth
4. Stephen Boone - Iowa Western***
5. Cayelon Barton - Iowa Lakes***
Bold = National Qualifiers
*** = Wild Card Selections